Composite Schedule

February 2020
Schedule for the month of February 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29

30
31
vs UT Invitational
2:00 PM

vs Mount Olive
5:00 PM
1
vs UT Invitational
9:00 AM

vs Ursuline
12:00 PM


vs Ursuline
2:00 PM


vs Queens (N.C.)
5:00 PM
2
at Titan Winter Invitational
Practice

vs UT Invitational
9:00 AM

vs Newberry
12:00 PM

vs Newberry
2:00 PM

vs Georgia College
3:00 PM
3
at Titan Winter Invitational
Rounds 1&2

vs College of Central Florida
6:00 PM
4
at Titan Winter Invitational
Round 3
5
vs State College of Florida
3:00 PM


vs Inspiration Academy
7:00 PM

6
7
vs Valdosta State
@ St. Augustine, Fla.
10:00 AM

at Flagler
12:30 PM

vs Post
6:00 PM

vs Alabama-Huntsville
7:00 PM
8
vs Queens (N.C.)
1:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
2:00 PM

vs Post
3:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
4:00 PM

vs Wingate
@ St. Augustine, Fla.
4:30 PM
9
at Spring Kickoff Intercollegiate
Practice

at World Golf Invitational
Practice

vs Valdosta State
@ St. Augustine, Fla.
10:00 AM

vs Flagler
11:00 AM

vs Post
1:00 PM
10
at Spring Kickoff Intercollegiate
Rounds 1&2

at World Golf Invitational
Round 1

vs St. Petersburg College
7:00 PM
11
at Spring Kickoff Intercollegiate
Round 3

at World Golf Invitational
Round 2
12
at Embry-Riddle (Fla.)
5:30 PM

vs Inspiration Academy
7:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
7:30 PM
13
at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals
14
at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at Carson-Newman
2:00 PM

vs Hillsborough Community College
3:00 PM

at Palm Beach Atlantic
6:00 PM
15
at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at Nova Southeastern
10:00 AM

at Palm Beach Atlantic
12:00 PM

at IMG Academy
1:00 PM

vs Young Harris
1:00 PM

at Carson-Newman
1:00 PM

at Palm Beach Atlantic
2:00 PM
16
at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at SSC Championships
10:00 am Prelims / 6:00 pm Finals

at Lady Moc Classic
Practice

at Barry
11:00 AM

at Carson-Newman
12:00 PM
17
at Lady Moc Classic
Rounds 1&2

at St. Petersburg College
6:00 PM
18
at Lady Moc Classic
Round 3

vs Bates
@ Orlando, Fla.
4:00 PM
19
vs Florida Southern
3:00 PM

vs Florida Tech
5:30 PM

vs Florida Tech
7:30 PM
20
21
at UT Track Invite
6:00 pm

vs UT Track Invite
6:00 pm

vs Florida Southern
6:00 PM

vs Saint Leo
6:00 PM
22
at Florida Southern
1:00 PM

at Lenoir-Rhyne
1:00 PM

vs Florida Southern
1:00 PM

vs Saint Leo
1:00 PM


vs Cal Poly
@ Tallahassee, Fla.
2:15 PM

vs Saint Leo
3:00 PM


vs Florida Southern
4:00 PM

vs Louisiana Monroe
@ Tallahassee, Fla.
6:30 PM
23
at Saint Leo Invitational
Practice

vs Houston Baptist
@ Tallahassee, Fla.
9:15 AM

vs Florida Southern
12:00 PM

vs Florida Southern
3:00 PM

at Florida State
4:15 PM
24
at Saint Leo Invitational
Rounds 1&2

vs Davenport
4:00 PM

vs Davenport
6:00 PM
25
at Saint Leo Invitational
Round 3

vs Lindenwood (Mo.)
12:00 PM

at Eckerd
6:00 PM
26
vs Florida Southern
5:30 PM

vs Inspiration Academy
7:00 PM

vs Florida Southern
7:30 PM
27
28
at UT Track Classic
6:00 pm

at Florida International Tournament
TBA

vs UT Track Classic
6:00 pm

at State College of Florida
6:00 PM

vs Florida Tech
6:00 PM

vs Eckerd
6:00 PM

vs North Greenville
8:00 PM
29
at Panther Invitational
Practice

at UF Regatta

at Florida International Tournament
TBA

at Valdosta State
11:00 AM

at Polk State College
1:00 PM

vs Florida Tech
1:00 PM

vs Eckerd
1:00 PM


vs Eckerd
3:00 PM


vs Florida Tech
4:00 PM