Composite Schedule

April 2020
Schedule for the month of April 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
at Pasco-Hernando State College
12:00 PM

vs ASA-Miami
1:00 PM
30
vs Inspiration Academy
7:00 PM
31
vs Polk State College
6:00 PM
1
at Florida Gulf Coast
TBA

vs Palm Beach Atlantic
@ Fort Myers, Fla.
TBA

at Hillsborough Community College
6:00 PM


vs Saint Leo
8:00 PM
2
vs State College of Florida
6:00 PM
3
at Florida Relays
All Day

at FIRA Championships

vs Florida Relays
All Day

at Lynn
3:00 PM

at Eckerd
3:00 PM

at Nova Southeastern
6:00 PM
4
at Florida Relays
All Day

at FIRA Championships

vs Florida Relays
All Day


at Lynn
12:00 PM

at Nova Southeastern
12:00 PM

vs Eckerd
2:00 PM

at Nova Southeastern
2:00 PM

at Lynn
3:00 PM

vs Alumni
4:00 PM

vs Saint Leo
6:00 PM

vs Florida Southern
8:00 PM
5
at Battle at the Shores
Practice

vs Rollins
1:00 PM

vs Rollins
4:00 PM
6
at Battle at the Shores
Rounds 1&2

at College of Central Florida
3:00 PM
7
at Battle at the Shores
Round 3

at Saint Leo
TBA

at Saint Leo
3:00 PM
8
vs Inspiration Academy
7:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
7:00 PM

vs Embry-Riddle (Fla.)
7:30 PM
9
vs Embry-Riddle (Fla.)
7:00 PM
10
at Bucknell Bison Outdoor Classic
All Day

vs Bucknell Bison Outdoor Classic
All Day

at Florida Atlantic
9:00 AM

vs Embry-Riddle (Fla.)
12:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
@ Boca Raton, Fla.
1:00 PM

vs Embry-Riddle (Fla.)
2:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
3:00 PM

vs IMG Academy
6:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
6:00 PM
11
at Bucknell Bison Outdoor Classic
All Day

vs Bucknell Bison Outdoor Classic
All Day

vs Texas A&M Corpus Christi
@ Boca Raton, Fla.
9:00 AM


at Palm Beach Atlantic
1:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
1:00 PM

vs Eckerd
@ Boca Raton, Fla.
3:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
4:00 PM
12
at ASA-Miami
2:00 PM
13
at Florida Southern
7:00 PM
14
15
vs Florida Tech
7:00 PM
16
17
at Tom Jones Memorial
All Day

vs Tom Jones Memorial
All Day

vs SSC Championships
@ Bradenton, Fla.
TBA

vs Barry
6:00 PM

at Barry
6:00 PM

at Florida Southern
7:00 PM
18
at Tom Jones Memorial
All Day

at Sunshine State Conference Championships
Practice

at SIRA Championships

at Sunshine State Conference Championships
Practice

vs Tom Jones Memorial
All Day

at Barry
12:00 PM

vs Palm Beach Atlantic
1:00 PM

vs Barry
1:00 PM

at Barry
2:00 PM

vs Barry
4:00 PM
19
at Sunshine State Conference Championships
Round 1

at SIRA Championships

at Sunshine State Conference Championships
Round 1

vs AVCA Small College Championships
@ Tavares, Fla
TBA

vs Keiser
1:00 PM
20
at Sunshine State Conference Championships
Round 2

at Sunshine State Conference Championships
Round 2
21
at Sunshine State Conference Championships
Round 3

at Sunshine State Conference Championships
Round 3
22
at Clark Atlanta
2:00 PM
23
vs SSC Semifinals
TBA

vs SSC Semifinals
TBA

at Valdosta State
5:00 PM
24
at SSC Championships
25
at Ryan McCall Road Race
7:00 am

vs Ryan McCall Road Race
7:00 am
26
vs SSC Championship
TBA

vs SSC Championship
TBA
27
28
29
30
1
at North Florida Twilight
All Day

vs North Florida Twilight
All Day

at Rollins
5:00 PM
2
vs NCAA South Regional
@ campus sites
TBA

at Rollins
1:00 PM

at Rollins
4:00 PM